ewkAkustika - Pracownia Akustyczna
ewkAkustika - Pracownia Akustyczna

Aktualności

ewkAkustika na tourne ;-)

U nas jak zwykle - wiele pracy i jeszcze więcej wyzwań. Czasu wciąż mało, ale ostatnimi naszymi przeżyciami musimy się podzielić.

Dzięki uprzejmości pana dyrektora Tomasz Bębna mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczyć w dwóch koncertach Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej podczas jej tourne. W niedzielę 30 września  wysłuchaliśmy koncertu w Sali Koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
w Lusławicach (Na marginesie – to zupełnie czarowne miejsce z widokiem na Beskidy). W poniedziałek zaś byliśmy w Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Salę NOSPR już mieliśmy okazję wcześniej poznać, w Lusławicach byliśmy pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni.
W czasie koncertów Orkiestry Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Pawła Przytockiego oraz solistki Aleny Baevy mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać  utworów:  Cztery Tańce Polskie A. Tansmana, Koncertu skrzypcowego A-dur op. 8  M. Karłowicza  i  II Symfonii B-dur op. 19 K. Szymanowskiego.
Jesteśmy niezwykle wdzięczni za tę szansę. To wyjątkowe doświadczenie dla akustyka: móc usłyszeć ten sam repertuar w dwóch różnych salach, dzień po dniu.  Obie sale wyjątkowe  - a jak inne!
Szczególnie dziękujemy Panu Adamowi Balasowi – dyrektorowi Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach za serdeczne przyjęcie i całą moc informacji o sali, o  doświadczeniach z budowy i eksploatacji. Imponująca wiedza i wielka pasja, chylimy czoła.
Jeszcze raz kierujemy słowa podziękowania do pana dyrektora Tomasza Bębna.  Za tę niepowtarzalną akustyczną przygodę, otwartość i gościnność.
Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej życzymy dalszych sukcesów, pełnych sal i gorących oklasków….a my wracamy do pracy bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia.